Home
Hodnocení uživatelů: / 0
NejhoršíNejlepší 

Kam jsme vyrazili

Pro první recenzi na tento web jsme si vybrali restauraci Ferdinanda. Podíváme se, jak provozovatel využil velké prostory bývalé zvláštní školy, u brány do centra města, vedle schodiště Bono Publico.

Hned před restaurací je příjemná zahrádka s několika stoly. Po příchodu do restaurace vás překvapí postava sedícího černocha s novinami, že by pan Ferdinand osobně? Asi čeká na pánské toalety, které jsou hned naproti vchodovým dvěřím. Nakonec jsou zde ale umítěny prakticky, narozdíl od dámských, kterou jsou kdesi v přízemí pod restaurací.

 

Restaurace

Prostor je rozdělen na kuřáckou a nekuřáckou část. Všechny místnosti jsou ozdobeny vším možným. Provozovatel píše na svém webu o stylovém prostředí, nám se to zdálo spíš celé kýčovité. Každopádně jsme se sem nepřišli dívat po zdech, tak se pojďme podívat na nápojový a jídelní lístek.


Pití

Místní specialitou je pivo Ferdinand, mají 10°, 11°, 12° a tmavé 11°.Dále pak i Plzeňské, což jsme po dvou řezaných uvítali. Vinný lístek nabízí několik druhů vín, od 150,- Kč za láhev ... nezkoušeli jsme a snad jsem ani o nic nepřišli.Z destilátů jsme si objednali Kapitána, bohužel první dva byly servírovány s ledem, i když jsme ho tam nechtěli a obsluze připomínali. Přesný objem jsme neměřili, ale 4cl to jistě nebyli. Pokaždé jsme měli drink v jinné sklenici, ale to na chuti nic neměnilo.

Jídlo

Jídelní lístek má několik stran. Hned na té první nás zaujala sekce "Top nejprodávanějších jídel 2008 - 2010". Hosté si zde oblíbili třeba farmařské brambory v kotlíku nebo myslivecký krůtí steak. Jinak se jídlo neliší od klasické české restaurace, bohužel ani nijak chuťově. Nenašli jsme jídlo, které by průměrně zdatná hospodyňka během chvilky nepřipravila. Třeba vám zde bude chutnat ... my jsme si nic nedali. Dokonce nás k večeři nenavnadila ani černobílá fotka v jídeláku místních specialit :-). Možná kdyby na ni šlo jídlo nějak rozpoznat, ochutnali bysme.


Obsluha

Obsluhoval nás mladý chlapík, ke stolu chodil pravidelně. Až na ten nechtěný led, odnešený nedopitý drink a uzavření restaurace okolo jedenácté hodiny byla obsluha bezva.

Na závěr ...

Na gastronomické speciality sem nechoďte, ani nedoporučujeme na delší večírek, když okolo 23:00 zavírají. Dokonce i 25 členou skupinu pošlou raději jinam, než aby posunuli zavírací dobu. Na posezení u pivka (spíš ta Plzeň než Ferdinand) je restaurace příjemná.

 

Komentáře  

 
0 #3 romana 2012-02-21 22:29
dobry den,tady v teto restauraci jsme byl s pritelem hodnekrat..a musim rici vzdy bylo vse ok..obsluha prijemna..jidlo vynikajici.. :-) kdyby bylo takovyhle restauraci vice nezlobila bych se...
Citovat
 
 
0 #2 Tomáš 2012-02-16 10:13
Mně přišlo jídlo v pohodě, rozhodně bych preferoval spíš vzácného Ferdinanda než všudepřítomnou Plzeň...
Citovat
 
 
0 #1 marek 2011-03-09 16:06
jeste sem tam nebyl, ale asi to zkusim, mate nekdo jine zkusenosti? :-*
Citovat
 

Přidat komentář

Jak se vám zde líbilo nebo nelíbilo?


Bezpečnostní kód
Obnovit