Home

V rámci jedné z pracovních schůzek jsme zašli do restaurace U Jabloně. Za předchozího provozovatele jsme zde byli prakticky štamgasti, tak jsme se těšili, jaké nás potkají změny.

Hned první z nich byla v pivu, čepují zde Krušovice, pro Plzničce to není pro nás moc příjemná změna. I ta obsluha by mohla být trochu svižnější. Pokud potkáte v restauraci prázdné stoly a číšníka s kuchařem, jak spolu kouří u stolu, možná to už něco napovídá J.

Nechme naše subjektivní pocity stranou a pojďme se podívat na jídelní lístek. Ten si nijak výrazně nezměnil. 2-3 polévky, několik studených předkrmů, včetně obalovaných Jalapeňo papriček plněných cheddarem. Je zde širší výběr těstovin a grilovaných jídel i steaků. K těm ji příjemně široká nabídka teplých omáček a příloh.

Já jsem vyzkoušel Vepřovou panenku na houbové smaženici. Že nebude kuchyně asi úplně hodobožová jsem zjistili hned, smaženice byla z žampionů … maso bylo dobře připravené, smaženice už asi trochu hůře, což se projevilo až druhý den.

Příchodem brigádníka se rychlost obsluhy zrychlila (možná ani chodit nemusel, byly obsazené asi 3 stoly, po našem odchodu v cca 22:00 byl plný už pouze jeden).

Je vidět, že nový provozovatel restaurace nenavázal na dobře rozjetý podnik manželů Hladíkových a asi ani nemá moc chuť pro zlepšení podniku něco udělat … přejme mu více chuti do práce J

Na závěr jeden malý tip. Pokud máte rádi matematiku, zkuste počítat s panem vrchním útratu, je možné, že příjemně ušetříte.

 

Komentáře  

 
0 #1 Mirek 2011-10-01 11:35
Taky jsme tam nedávno byli, jídlo nic moc, jinak to docela šlo, občas chvíli trvá donést pivo, Mirek
Citovat
 

Přidat komentář

Jak se vám zde líbilo nebo nelíbilo?


Bezpečnostní kód
Obnovit